Warsztaty Praktyczne w warunkach Bloku Operacyjnego

W związku z nawiązaniem współpracy z Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie przez Górnośląską Szkołę Ultrasonografii w Chorzowie, mamy dla Państwa dyspozycji dodatkową (opcjonalną) aktywność edukacyjną opisaną poniżej.

Praktyczne wykorzystanie umiejętności z kursu o tematyce związanej z zastosowaniem ultrasonografii w blokadach regionalnych na bloku operacyjnym Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Każdy z uczestników, który weźmie udział w jednym z kursów poświęconych blokadom regionalnych (kursy o numerze 100,102,208,109) może opcjonalne zapisać się na jeden dodatkowy dzień, który odbędzie się w warunkach bloku operacyjnego. W trakcie takiego dnia kursowego, uczestnik znajdzie się pod opieką lekarza anestezjologa będącego tego dnia instruktorem, wykonującym zaplanowane na dany dzień blokady regionalne na pacjentach. Uczestnik będzie miał możliwość obserwacji wykonywania wybranych blokad pod kontrolą USG a także indywidulanie zadawać pytania instruktorowi dotyczące wykonywanych procedur. W zależności od ilości osób zainteresowanych, grupy są bardzo kameralne i stanowią od 1 do maksymalnie 3 osób. Taka forma edukacji, stanowi jedną z najbardziej praktycznych metod nauki znieczuleń regionalnych pod kontrolą ultrasonografii.

Osoby zainteresowane dodatkowym trzecim dniem kursowym są proszone o kontakt telefoniczny pod numerem 662 017 857. Dodatkowy koszt trzeciego dnia kursowego wynosi 600 zł.

Warunkiem uczestnictwa w dodatkowym dniu jest wzięcie udziału w jednym z regularnych kursów organizowanych przez GSU.